Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Zábava

YouTube nabídne celovečerní filmy

Společnost YouTube vyjednává s hlavními filmovými studii, chystá se nabízet jejich tituly k prodeji či pronájmu.

Server Wrap dnes informoval, že YouTube začne pravděpodobně již příští týden nabízet filmy z produkce čtyř hlavních hollywoodských studií. Wrap se odkazuje na informace od manažerů YouTube, které říkají, že YouTube zatím čeká s oficiálním oznámením na dobu, až bude mít podepsané dohody se všemi důležitými hráči. Prozatím se zdá, že YouTube už podepsalo dohodu se studii Universal, Sony a Warner Brothers, to znamená, že video server bude nabízet jejich filmy k pronájmu či k prodeji. Jednání s dalšími společnostmi, jako jsou například Disney, Paramout či Fox, však zatím stále probíhají.

Na YouTube svou produkci nechtějí nabízet jen velcí korporátní hráči, ale i nezávislá studia, smlouvy již byly podepsány například se společnostmi Lionsgate a Kino Lorber. YouTube již přes rok nabízí pronájem filmů, nicméně jde vesměs o méně známé tituly z nezávislé produkce.

Filmy se dají na YouTube shlédnout i dnes, většinou však neoficiálně nahrané, rozstříhané do více videí a v nepříliš velké kvalitě. Navíc, pokud jde o známější tituly, jsou často staženy pro porušování autorských práv.

Oficiální půjčování filmů by YouTube postavilo do nové pozice konkurenta iTunes, který nabízí produkci všech hlavních hollywoodských studií. Předpokládá se přitom, že YouTube nebude nabízet model předplatného, se kterým operuje například Netflix. Nicméně na oficiální potvrzení od YouTube si ještě musíme počkat.

autor Alexandr Radecký


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.
 
*