Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Projektory

Sony představilo první 4K projektor na světě

Společnost Sony Electronics představila nový domácí projektor s označením VPL-VW1000ES. Ten jako vůbec první na světě zvládne zobrazovat video v rozlišení 4K.

VPL-VW1000ES nabídne jas o 2000 ANSI lumenech a umožní promítat obraz na téměř dvojnásobnou plochu, než předchozí projektory společnosti Sony. Nový projektor je také opatřen SXRD 4K panelem, který umí vyprodukovat hluboké odstíny černé. V kombinaci s technologií Iris3 pak projektor dosáhne dynamického kontrastu 1 000 000:1.

Funkce Super Resolution 4K Upscaler umí podle Sony "dramaticky" zvýšit kvalitu dvojrozměrného i třírozměrného obsahu. VPL-VW1000ES je posledním v sérii projektorů Sony řady ES. Minulý rok společnost na veletrhu CEDIA vydala svůj první 3D domácí projektor s označením VPL-VW90ES a v červnu tohoto roku světlo světa spatřil levnější 3D projektor VPL-HW30ES. V září na veletrhu IFA v Berlíně pak byl představen VPL-VW95ES určený pro mainstream.  Sony VPL-VW1000ES se začne prodávat v prosinci za blíže nespecifikovanou cenu – levný však určitě nebude.

autor Jiří Paleček


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.
 
*