Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Mobily

Zlatá verze špičkového smartphonu Huawei Ascend Mate7 jde do prodeje

Luxusní verze vlajkové lodi Huawei se bude prodávat za patnáct a půl tisíce, kromě zlaté barvy nabídne i větší paměť a podporu dvou SIM karet.

Česká pobočka společnosti Huawei zahájí 20. prosince prodej zlaté verze smartphonu Huawei Ascend Mate7 Gold na českém trhu.  Luxusní edice oproti standardní verzi disponuje 3 GB operační paměti, 32 GB interní paměti a podporou dvou SIM karet. Majitel telefonu má možnost si vybrat zda v druhém "slotu" bude používat druhou SIM kartu, nebo tam vloží microSD kartu. Huawei Ascend Mate7 Gold bude dostupný u všech velkých online prodejců a ve volné distribuci za doporučenou cenu 15 590 korun. 

Podle výrobce je Ascend Mate7 pravděpodobně první 6palcový smartphone s okamžitým přístupem do přístroje přes senzor otisku prstu. Uživateli umožňuje odemknout telefon minimálně o 80 procent rychleji než v případě zařízení, která se odemykají pomocí tahů prstem. Čtečka je umístěná na zadní straně přístroje a měří 9,16 milimetrů krát 9,16 mm. Podporuje až 5 sad různých záznamů otisků prstů, které lze přiřadit režimům „normal“ nebo „host“. Uživatel může režimy přepínat a zvýšit tím úroveň ochrany při zabezpečení soukromých složek, aplikací nebo informací o platbách. Čtečka má vyšší poměr 508 PPI pro vyšší přesnost snímání, takže není při odemykání telefonu nutné opakovaně přejíždět přes čtečku prstem, a to ani s mokrými prsty nebo za mírného deště. 

Ascend Mate7 je vybaven inteligentním procesorem Huawei Kirin 925 s osmijádrovou architekturou, který sestává ze čtyř velkých 1,8 GHz čipů a čtyř malých 1,3 GHz čipů. Ty se aktivují v různých konfiguracích v závislosti na výkonových potřebách. Telefon tak inteligentně hospodaří s napájením, podle Huawei šetří až 50 procent baterie automatickým využíváním menších A7 jader k obsluze standardních aplikací, které spotřebitel využívá přinejmenším 80 procent času. Při vyšších nárocích na výkon - například při hraní her - se zapojí větší jádra. Když procesor zjistí, že se využívá 85 % až 95 % výpočetního výkonu jednoho jádra, automaticky aktivuje další jádra.

Zřejmě nejlepší aktuální model značky Huawei se pyšní 6palcovým FHD displejem s extrémně tenkým rámečkem kolem displeje a nejlepším poměrem velikosti displeje k tělu telefonu. Ten činí 83procent. Kvalitním fotoaparáty - 13MP na zadní straně a 5MP na přední straně telefonu - umožňují pořizování kvalitních snímků. Baterie s kapacitou 4100 mAh zase z Ascend Mate7 dělá přístroj s jednou z nejdelších výdrží vlajkových lodí současnosti. Baterie prý umožňuje více než 2 dny nepřetržitého normálního používání telefonu. Přístroj disponuje také inteligentní funkcí tzv. reverzního nabíjení kdy po připojení USB kabelem k jinému přístroji může fungovat jako externí zdroj energie. 

Smartphone podporuje nejrychlejší připojení LTE Cat6 s rychlostí stahování až 300 Mbps a umožňuje stáhnutí filmu v HD kvalitě za necelých 30 sekund. Je vybavený speciálním softwarem EMUI 3.0, což je nová verze uživatelského rozhraní Huawei, které se snáze obsluhuje jednou rukou a nabízí zcela nový vzhled celého softwarového rozhraní. To využívá nový design časové osy pro sjednocení a zvýšení uživatelského komfortu u různých aplikací a intuitivně řeší každodenní potřeby prostřednictvím praktických a vizuálně poutavých designových detailů, jako je třeba spojení hlavních funkcí smartphonu – volání, kontaktů a zpráv – mezi nimiž lze nyní snadno přepínat jediným vodorovným přejetím prstem. Ascend Mate7 je vyrobený z více než 95 procent z kovu, vnitřní konstrukce je vybudována z pevné slitiny hliníku - především pro lepší odvádění tepla. Je 7,9 mm tenký a váží 185 g.

autor Ondřej Hergesell


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.
 
*