Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Mobily

Specifikace smartphonu Nokia Lumia 900 konečně prozrazeny

I když Nokia plánuje oficiálně představit svůj smartphone Lumia 900 Ace (kódové označení Eloko) až příští týden na CES 2012, na internetu se již nyní objevily jeho specifikace a fotografie.

Lumia 900 poběží na procesoru o frekvenci 1.4GHz a bude opatřena 4.3palcovým WVGA Nokia ClearBlack AMOLED displejem, 512MB paměti RAM a 8megapixelovým fotoaparátem. Displej je tedy o trochu větší, než u telefonu Lumia 800 (3.7palce), avšak rozlišení zůstává stejné. Lumia 900 by měla běžet na Windows Phone Mango a opatřena bude výkonnou 1830 mAh baterií. Podle portálu PocketNow bude nový nejlepší telefon Nokie s Windows Phone ve Spojených státech exkluzivně prodávat AT&T se smlouvu a (alespoň zpočátku) nepůjde koupit neblokovaný.

Lumia 900 váží 160 gramů, tedy jen o osmnáct gramů více, než Lumia 800 - nejspíše kvůli většímu displeji a podpoře LTE. Telefon je tenký pouhých dvanáct milimetrů. O ceně zatím není ani zmínka, tu se nejspíše dovíme až z úst představitelů Nokie na Consumer Electronics Show 2012 v Las Vegas příští týden. Podle neoficiálních informací Nokia v současné době pracuje také na mainstreamovém telefonu Lumia 719.

autor Jiří Paleček


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.
 
*