Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Mobily

Fotografie a video Samsung Omnia 2

Na internet „unikla“ fotografie a video zobrazující smartphone Samsung Omnia 2 (i8000). Nepochybné to znamení, že zahájení prodeje mobilu se blíží.

Samsung Omnia 2 se měl původně jmenovat telefon na poslední chvíli přeznačený na i8910 HD (a nedávno uvedený). Zlé jazyky tvrdí, že to bylo kvůli vysoké poruchovosti původní Omnie, oficiální a pravděpodobnější verze je, že Samsung chtěl zachovat konzistentní značení telefonů, kde „Omnia“ je určeno smartphonům s operačním systémem Windows Mobile.

Omnia 2/Omnia2/i8000 má operační systém Windows Mobile 6.1 (který snad půjde aktualizovat na verzi 6.5, tedy až ji Microsoft na podzim vydá). Jak je tento systém těžkopádný a graficky neatraktivní, tak se ho výrobci snaží neustále vylepšovat o vlastní grafické nadstavby, které často ovládání dále zpomalují. V případě Omnia2 jde o „krychličkové“ grafické prostředí „TouchWiz UI“, které se vyvolává nápadným prostředním tlačítkem telefonu. Jde o populární motiv nápadně připomínající konkurenční LG Arena, nakonec řada smartphonů Samsung je těm od LG podobná.

 


Zajímavější než operační systém a jeho vylepšení je spíše veliký 3,7“ dotykový displej s WVGA rozlišením 800x480 bodů. Fotoaparát má tradičně předimenzované rozlišení 8,1 megapixelu, ale alespoň k němu Samsung přidal dvojité LED přisvětlení. Papírově by měla být kamera schopná nahrávat video ve VGA rozlišení 640x480 s 30 snímky za sekundu, ale to bude zřejmě hodně záležet na konkrétních světelných podmínkách.

Další technologie zahrnují Wi-Fi, asistovanou navigaci aGPS (asistovanou připojením k internetu s cílem rychlejšího zaměření pozice), vysokorychlostní připojení HSDPA a bluetooth s A2DP. Příjemná je podpora přehrávání DivX a Xvid bez nutnosti instalovat další ovladače. Interní paměť má být 150 MB, k jejímu rozšíření poslouží microSD karty.

Nepotvrzené zprávy, že oficiální vydání mobilu chystá Samsung na 15. června (jún).


Samsung Omnia 2 i8000

autor Alexandr Radecký


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.
 
*