Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


InfoTech

USB 3.0 disky Toshiba STOR.E ART4

Toshiba představila již čtvrtou, pevných disků STOR.E ART4 s novým vzhledem a USB 3.0 připojením.

Toshiba nabízí nové externí pevné disky STOR.E ART4 s technologií SuperSpeed USB (USB 3.0). Vzhledem ke skutečnosti, že uživatelé ve stále větší míře ukládají velké soubory, jako například videa, hudební skladby a fotografie, požadují i rychlé propojení mezi médiem pro zálohování a počítačem. Rozhraní USB 3.0 nabízí rychlost přenosu dat až 5 gigabitů ta sekundu. Je zpětně kompatibilní s běžně rozšířeným standardem USB 2.0, takže je zaručeno, že disky STOR.E ART4 bude možné používat i na počítačích, které podporují pouze rozhraní USB 2.0.

Externí disky STOR.E ART 4 obsahují předinstalovaný zálohovací nástroj NTI Backup Now EZ, který umožňuje nastavení pravidelného zálohování dat. Program poskytuje kompletní správu nastavení zálohování, včetně možnosti zálohovat pouze vybrané adresáře nebo jen některé typy souborů, a provádět zálohu systému. Kromě toho nabízí také ochranu heslem s 256bitovým šifrovacím algoritmem pro zamezení neoprávněného přístupu k důvěrným datům.

Externí pevné disky STOR.E ART4 jsou k dispozici ve výběru tří modelů s rudě, modře a bíle zbarvenými grafickými motivy na černém lesklém plastovém krytu, který sice vypadá na první pohled hezky, nicméně se snadno poškrábe a je na něm vidět veškerá špína.

Kapacita disků je až 1 TB, hmotnost méně než 190 gramů a disky mají také pogumované hrany pro větší odolnosti při přenášení. K ochraně dat přispívá i vestavěné čidli otřesů, které chrání data uložená na disku v případě náhodného pádu nebo nárazu. Disky jsou však vhodné i pro stabilní použití jako velmi praktické příslušenství ke stolnímu počítači.

Externí pevné disky se štíhlým designem budou v Evropě k dostání během prvního čtvrtletí 2011, ceny zatím nejsou známé.

Toshiba STOR.E ART4

autor Karel Krutý


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.
 
*