Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


InfoTech

Smartphony Nokia C3, C6 a E5

Společnost Nokia představila tři nové smartphony s operačním systémem Symbian a plnohodnotnou QWERTY klávesnicí.

Nokia C3, Nokia C6 a Nokia E5 přinášejí za příznivé ceny vylepšené nástroje zejména pro textovou komunikaci i přístup na sociální sítě. Nové telefony jsou vybaveny plnohodnotnou QWERTY klávesnicí a nabízejí přístup k širokému spektru e-mailových služeb, instant messagingu i k sociálním sítím. 

„Naše současné přístroje vybavené plnohodnotnou QWERTY klávesnicí zaznamenávají obrovský úspěch,“ uvedl Anssi Vanjoki, generální ředitel divize Markets společnosti Nokia. „Služby poskytující snadný přístup k firemnímu mailu a Instant Messagingu jsou velice populární a naše mobilní telefony s QWERTY klávesnicí, jako například Nokia E71 či Nokia E63, přinesly našim zákazníkům jejich ještě snazší a pohodlnější využití. Lidé dnes požadují v oblasti textové komunikace a sociálních sítí to nejlepší vybavení v cenově dostupných zařízeních. Je přitom jedno, zda uvažujeme o práci s běžnými textovými zprávami nebo o Instant Messagingu, e-mailech či odesílání zpráv třeba prostřednictvím Twitteru. A právě Nokia C3, Nokia C6 i Nokia E5 toto vše nabízejí.“

Nokia C3 je prvním zařízením s plnohodnotnou QWERTY klávesnicí postaveným na systému Symbian Series 40. Jedná se o první telefon této řady, který umožňuje přístup k sociálním sítím rovnou ze základní obrazovky. Přímo odtud mohou uživatelé prohlížet statusy svých přátel, komentovat je, psát vlastní statusy, označovat fotografie a dokonce i sdílet fotografie a videa s ostatními prostřednictvím oblíbených sociálních sítí jako například Facebook nebo Twitter.

Za předpokládanou cenu 90 euro (~2300 korun), bez daní a dotací, přichází Nokia C3 také s aplikacemi Ovi Mail a Ovi Chat, jejichž prostřednictvím si začínající uživatelé mohou zřídit přístup k e-mailu a chatu přímo z mobilního telefonu, bez nutnosti použití PC. Za zmínku stojí také vestavěná Wi-Fi konektivita, 2 megapixelový fotoaparát, barevný 2,4“ displej a podpora pro paměťové karty s kapacitou až 8 GB. Nokia C3 se na pultech obchodů objeví ve druhém čtvrtletí roku 2010. Na výběr bude z řady barevných variací, včetně zlatobílé, červenožluté či zářivě růžové.

Nokia C6 je chytrý telefon postavený na platformě Symbian který vypadá jako nástupce (nechvalně) známého N97. Podobě v sobě kombinuje výhody 3,2“ dotykové obrazovky a plnohodnotné výsuvné klávesnice. Rozměrný displej je ideální pro surfování po webu i na práci. Široké spektrum nástrojů pro e-mailovou komunikaci a přístup k sociálním sítím pak model Nokia C6 staví do pozice ideálního pomocníka pro uživatele, kteří i na cestách chtějí zůstat v kontaktu se svými blízkými.

Nokia C6 bude k dispozici v průběhu druhého čtvrtletí 2010 za cenu předpokládanou cenu 220 euro bez daní a dotací (~5610 korun). Nabídne dlouhý výčet špičkových funkcí, včetně 5 megapixelového fotoaparátu s automatickým ostřením a bleskem či aplikace Ovi Mapy s bezplatnou pěší a automobilovou navigací. Kromě toho budou prostřednictvím Ovi Obchodu k dispozici také tisíce her, videí, RSS čteček, nejrůznějších webových služeb i dalších aplikací a nástrojů.

Celé trio pak doplňuje nejnovější přírůstek do rodiny Nokia Eseries – model Nokia E5. Model postavený na platformě Symbian pokračuje v úspěšné řadě, kam patří například Nokia E72 a Nokia E63. Nokia E5 v sobě kombinuje špičkové manažerské funkce se všemi multimediálními schopnostmi a podporou sociálních sítí. Navíc, díky přímému přístupu do 90 % celosvětových korporátních poštovních serverů prostřednictvím Mail for Exchange a IBM Lotus Notes Traveler svým majitelům umožňuje zůstat ve spojení, ať jsou kdekoliv.

Předpokládaná prodejní cena Nokia E5 je 180 euro (~4600 korun), bez daní a dotací, přičemž tento model se začne prodávat v průběhu třetího čtvrtletí roku 2010.

Nokia C6

Nokia C6

 

Nokia C6

 

Nokia C3

Nokia E5

autor Jan Kovář


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.
 
*