Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


InfoTech

Samsung představil mobilní procesor Exynos 5 Dual

Samsung zveřejnil specifikace svého nového dvoujádrového mobilního procesoru s označením Exynos 5 Dual. Jakou výpočetní sílu ukrývá ve svých útrobách?

Procesor postavený na platformě ARM je vyráběn za použití 32nm HKMG (High-K Metal Gate) technologie a má být téměř dvakrát ryhlejší než současné dvoujádrové procesory Cortex A9. Exynos 5 Dual je energeticky vysoce úsporný a využívá dvě jednotky Cortex A15 spolu s grafickou jednotkou Mali T-604 - tou samou, která byla nedávno předána na schválení pro OpenCL 1.1.

Jednotka T-604 je schopná nabídnout až pětkrát větší výkon ve srovnání s předchozími verzemi GPU. Základní deska s procesorem Exynos 5 Dual nabídne rovněž vestavěnou podporu pro USB 3.0 a ovladač SATA III - obě technologie mohou přenášet data z/do počítače velmi vysokou rychlostí.

Nový procesor od Samsungu vypadá velmi zajímavě, je však příliš brzy na to říci, v jakých produktech bude použit. Podle serveru Android Authority by se čip měl poprvé objevit v tabletu Galaxy Tab 11.6, jenž bude vydán později v tomto roce. Samsung údajně musel na Exynos 5 Dual čekat s novým tabletem proto, aby mohl nabídnout podporu WQXGA rozlišení 2560 x 1600 pixelů.


Zdroj: Techspot

autor Jiří Paleček


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.
 
*