Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


InfoTech

Nokia 8.1 míří na český trh

Společnost HMD Global, výrobce telefonů Nokia, oznámila dostupnost modelu Nokia 8.1 na českém trhu

Nokia 8.1 se může stejně jako další modely v této kategorii, do které patří i Nokia 7 plus, pochlubit výjimečným fotoaparátem. Ten se pyšní optikou ZEISS a nově také optickou stabilizací (OIS). Obrazovka s podporou HDR10 a technologií PureDisplay potěší přesnou reprodukcí barev a skvělou čitelností i při jasném slunečním světle. O výkon se postará procesor Snapdragon 710, který svou úsporností umožňuje až dvoudenní výdrž. 

Nokia

Hlavní fotoaparát se pyšní optikou ZEISS s vysokou světelností, za kterou se ukrývá 1/2,55“ snímač s rozlišením 12 MP a 1,4 μm velkými pixely. Díky tomu zachytí skvělé fotografie i za špatných světelných podmínek. V pořizování ostrých snímků neomezí uživatele díky optické stabilizaci (OIS) a rychlému ostření ani třes rukou. O skvělá noční selfie se pak postará 20MP adaptivní přední kamera.

V útrobách telefonu tepe procesor Snapdragon 710.  Grafický výkon je o 35 % vyšší a celkový výkon pak o 20 %, než u procesoru předchozí generace – Snapdragon 660. Nokia 8.1 nabídne také dvojnásobný AI výkon, který zajišťuje multijádrový AI Engine využívající zcela novou architekturu.

Nokia 8.1 má 6.18” Full HD+ edge-to-edge displej s technologii PureDisplay a podporou HDR. Tato technologie zajišťuje vyšší kontrast, větší ostrost a schopnost zobrazit přes miliardu barev. Zobrazovaný obsah působí věrně ať už se uživatel nachází v temné místnosti nebo na přímém slunci.

Nokia 8.1 přichází na trh s nejnovějším operačním systémem Android 9 Pie. Připojuje se také do rodiny chytrých telefonů Nokia v programu Android One, což znamená, že přináší ty inovace a nejaktuálnější software.  Nokia 8.1 také obdrží všechny bezpečnostní aktualizace po dobu tří let a také dvě hlavní aktualizace operačního systému Android.

Dostupnost a cena

Model Nokia 8.1 je dostupný ve variantě s 4GB operační pamětí s 64GB úložištěm za doporučenou cenu 11 499 Kč.

autor Radek Kubeš


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.
 
*