Tato stránka používá cookies. Můžete změnit nastavení ve svém prohlížeči. Přečtěte si více o naší Cookie Policy.
X
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


InfoTech

Lenovo představilo ThinkPad Tablet 2 s Windows 8

Společnost Lenovo při příležitosti oslav 20. výročí řady ThinkPad představila v New Yorku ThinkPad Tablet 2, který běží na operačním systému Windows 8.

„Tohle je tablet, na který všichni čekali,“ prohlásil Dilip Bhatia z Lenova s tím, že nový tablet nahradí současný ThinkPad, jenž běží na Androidu. ThinkPad Tablet 2 je poháněn blíže nespecifikovaným procesorem Intel Clove Trial, nabídne 10,1palcový IPS displej s rozlišením 1366 x 768 pixelů, volitelné 3G/4G připojení, micro HDMI výstup, plnohodnotný USB port, microSD slot, jednu 2Mpx kameru nad displejem a jednu 8Mpx na zadní straně, volitelné NFC a čtečku otisků prstů. Zařízení lze také ovládat pomocí stylusu. ThinkPad Tablet 2 váží půl kilogramu a jeho tloušťka dosahuje necelých deseti centimetrů (pro srovnání, současná generace iPadu váží 650 gramů).

Podle Lenova bude nový tablet dostupný v říjnu, kdy se začnou prodávat Windows 8, cena zatím není známa. Současná generace ThinkPadu stojí 430 dolarů, je však velmi nepravděpodobné, že by ThinkPad Tablet 2 stál stejně. Microsoft po vydání Windows 8 chystá uvést na trh i svůj vlastní tablet Surface. Ten bude stát okolo osmi set dolarů a ThinkPad Tablet 2 by mu měl přímo konkurovat. Již v říjnu bude představen Surface RT (postavený na platformě ARM), který poběží na ořezaných Windows RT a jeho cenovka zakotví v rozmezí 400 až 600 dolarů.


Zdroj: Techspot

autor Jiří Paleček


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.
 
*