Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


InfoTech

Čínské město má speciální chodník pro uživatele mobilů

Kdo někdy žil ve městě, ví, jaký je problém vyhýbat se ostatním na chodníku.Ještě větší problém ale nastal zejména v posledních několika letech, kdy se část těch ostatních o vyhnutí ani nesnaží a za chůze urputně hledí do mobilů.

Zástupci jednoho velkého města v Číně přišli s jednoduše geniálním řešením, které úroveň naštvání mobilních ne-uživatelů dokáže snad alespoň trochu zmírnit. Město Čchung-čching v jihozápadní Číně, které má 28 milionů obyvatel, nedávno představilo oddělené pruhy pro chodce používající mobilní zařízení.

Phone lanes

Některé chodníky v zábavní čtvrti města jsou jasně označeny ikonami a nápisy jak přímo na zemi, tak speciálními značkami. Nung Čcheng, mluvčí společnosti spravující majetek města říká, že na ulicích chodí hodně starších lidí a dětí, a chůze spojená s používáním mobilních zařízení může způsobovat nechtěné kolize.

Podle mluvčí se však zatím dosáhlo jen toho efektu, že si kolemjdoucí originální značky fotí, ale s dodržováním pravidel si evidentně spousta lidí stále hlavu neláme.

Zdroj: IDG News Service

autor Pavel Kreuziger


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.
 
*