Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


InfoTech

Sony zlevňuje PlayStation 2 na 2990 korun

Sony se rozhodla zlevnit svou herní konzoli PlayStation 2 na 2990 Kč respektive 99,99 euro. (A není to aprílový žert.)

Společnost Sony oznámila, že její starší, leč stále oblíbená herní konzole PlayStation 2 se bude od 1. dubna prodávat za doporučenou maloobchodní cenu 2990 Kč, což představuje snížení oproti dosavadní doporučené maloobchodní ceně 3590 korun, respektive na Slovensku bude sleva o 30 euro na 99,99 euro.

Od uvedení na trh v roce 2000 se na celém světě vyexpedovalo více než 136 miliónu kusů herní konzole PlayStation 2, díky čemuž si získala titul nejpopulárnější herní konzole v celých dějinách herního průmyslu. Letos se obrovská knihovna herních titulů PlayStation 2, různých žánrů a pro různé cílové skupiny, rozroste na téměř 1900 titulů. Spolu s novou nižší cenou je tak PS2 vhodnou volbou pro příležitostné hráče, zejména ty hledající další využití pro své HD televize.

“PlayStation 2 změnila herní a zábavní průmysl, protože oslovila široké masy prostřednictvím inovativních her, včetně společenských her, jako je EyeToy, SingStar a Buzz!, a integrací DVD přehrávače, což napomohlo zdomácnění DVD formátu na celém světě,” řekl David Reeves, prezident a CEO společnosti evropské počítačové divize Sony. “Dnes už probíhá desátý rok úspěšného působení konzole PlayStation 2 na trhu a spotřebitel se dožaduje, aby konzole zůstala silná ve většině zemí našeho působení. Revize doporučené maloobchodní ceny pomůže zabezpečit, že PlayStation 2 zůstane klíčovým prvkem zábavního a herního trhu ještě nějakou dobu. Jsme velmi vzrušeni z budoucnosti PlayStation 2 a letos budeme i nadále rozšiřovat nabídku herních titulů, což znamená, že noví i stávající majitelé se mají určitě na co těšit.”

Společnost SCEE (Sony Computer Entertainment Europe) bude podporovat PlayStation 2 novými tituly, které osloví rodiny a příležitostné hráče, hledající společenskou zábavu. Hry, jako SingStar Queen a MotorStorm: Arctic Edge, jakož i množství franšízových titulů od licencovaných vydavatelů společnosti SCEE, demonstrují neustálý růst obsahové stránky této platformy. Kromě toho získalo více než 250 nejlépe se prodávajících titulů PlayStation 2 status “Platinum”, díky čemuž zákazníci získali další možnosti výběru za velmi nízkou cenu.

Během svého působení herní konzole PlayStation 2 nejen že posunula videohry do popředí multimediální zábavy, ale také představila koncept multimediálního systému, působícího jako centrum zábavy ve vašem obývacím pokoji. PlayStation 2 byla první herní konzolí s DVD technologií a rapidní nárůst počtu jejích majitelů napomohl zdomácnět DVD nosičům v roli standardního optického diskového média na celém světě. PlayStation 2 nabídla možnost přehrávat CD i DVD nosiče a slouží jako centrum zábavy v mnoha obývácích. 

PlayStation 2 zůstává stále nejpoužívanějším počítačovým systémem na trhu, což dokazuje i zpráva společnosti The Nielsen z prosince 2008. Minulý rok se PlayStation 2 stala první konzolí v dějinách, která překročila hranici 50 miliónů vyexpedovaných kusů v celé Evropě a zemích působnosti společnosti SCEE, díky čemuž se stala jedním z nejúspěšnějších technologických výrobků všech dob.


Sony PlayStation 2

autor Jan Kovář


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.
 
*