Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


InfoTech

Přenosný disk Verbatim InSight s displejem

Verbatim představuje InSight, malý 2,5" přenosný disk s displejem, který zobrazuje jméno jednotky a dostupnou kapacitu - a to i když disk napájen.

V elegantním černém pouzdře ukrývá InSight kromě praktického informačního displeje slušnou úložnou kapacitu 500 GB.

„S rostoucím objemem dat, která jsou vytvářena a vyžadována dnešní společností, jsou externí pevné disky stále častěji používány jak doma, tak i na pracovišti. Díky displeji na disku InSight stačí uživatelům pouze letmý pohled, aby zjistili, kolik dat je na něm uloženo – princip je podobný jako u kartotéky, kde jsou jednotlivé zásuvky označené podle toho, co se uvnitř nachází,“ vysvětluje Kai Miroschnik, Business Development Manager HDD Verbatim EUMEA.

Displej s rozlišením 21x128 pixelů využívá cholesterickpu LCD technologii (ChLCD), která umožňuje zobrazení informací dokonce i bez zdroje napájení. Uživatelé tudíž mají zbývající úložnou kapacitu neustále na očích. Jméno jednotky mohou také změnit, a tím snáze identifikovat disk obsahující data, která právě hledají.

InSight HDD váží pouhých 164 gramů a díky rozměrům 15,3x8,7x1,6 cm je vhodný pro mobilní použití. Pouzdro je z černého plastu ve tvaru elegantní vlnky. Data jsou přenášena rychlostí až 480 Mbit/s prostřednictvím USB rozhraní, které se rovněž stará o napájení. Disk pracuje při 5400 otáčkách za minutu a obsahuje 8 MB cache.

Jeho součástí je software Nero BackItUp Essentials pro úplné a automatické zálohování a obnovení systému. Software umožňuje i šifrování záloh a jejich zabezpečení heslem, takže obsah je chráněn před neoprávněným přístupem i v případě ztráty disku.

InSight je oficiálně doporučen pro Windows a Mac, nicméně by zřejmě neměl být problém rozchodit ho i pod Linuxem. V obchodech je k dostání za doporučenou cenu 2900 korun (~116 euro).

Verbatim InSight

autor Karel Krutý


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.
 
*