Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


InfoTech

Nvidia a VIA chystají výkonné netbooky

Nvidia a VIA připravují platformu konkurující Intel Atomu. Nvidia dodá čipovou sadu a VIA procesory Nano, možná i dvoujádrové.

Společnost Nvidia a VIA nemají Intel dvakrát v lásce. U VIA je to přirozený konkurenční vztah, v případě Nvidie je to také delší animozita, zřejmě založená na osobních antipatiích. Každopádně obě společnosti se snaží vyvinout a uplatnit platformu, která by mohla konkurovat inteláckému Atomu, který zatím dominuje lukrativnímu a i přes ekonomické zpomalení stále rostoucí trh s netbooky, či mininotebooky, chcete-li.

Šéf Nvidie, Jen-Hsun Huang, potvrdil, že Nvidia letos skutečně vydá mobilní platformu Ion vyžívající mobilní úsporné procesory VIA Nano, dokonce snad i ve dvoujádrové verzi, která by netbookům dodala potřebný výkon. Nvidia a VIA už ve skutečnosti společnou platformu předvedli, šlo o upravenou Ion GeForce 9400M podporující DDR2 a DDR3 paměti, DirectX 10 a další multimediální vymoženosti. GeForce 9400M jinak běžně pracuje s procesory Intel Atom.

Co to vše znamená pro zákazníky? Rozhodně naději na lepší netbooky s výkonnější grafickou kartou a díky konkurenci také levnější.


Nvidia Ion

autor Alexandr Radecký


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.
 
*