Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


InfoTech

Multimediální high-definition notebooky Acer

Acer se snaží zbavit nálepky výrobce levných a počítačů, nejnovějším výsledkem jsou multimediální 15,6“ a 18,4“ notebooky.

Když si chce někdo náročnější koupit notebook, nepatří Acer obvykle mezi jeho první volby, pokud mu zrovna nejde mermomocí o co nejnižší cenu. Pro výkonné a spolehlivé notebooky se nejčastěji volí HP či Dell, výkonné herní Asus a stylové například Toshiba. Nicméně Aceru se už jeho pozice výrobce levných notebooků nelíbí, chce dokázat, že i jeho počítače jsou hodné pozornosti náročných zákazníků, dokonce i těch z obchodní sféry.

Toto je oficiální text, který popisuje uvedení těchto novinek:

„Ještě neotvírejte oči.  Prozkoumávejte dotykem svět emocí inspirovaný novými notebooky Acer Aspire 8935 a 5935. Objevte zakřivené linie hladkého leštěného víka a displej neohraničený rámečkem, který sahá až k závěsům. Leštěná textura povrchu je protažena ke zvlněné ploše pro spolehlivé opření zápěstí a dlaní, aby se prsty mohly lehce rozběhnout po lesklé plovoucí klávesnici. Psaní dosud nebylo nikdy tak pohodlné.  Ruce si přirozeně najdou místo uprostřed konzole, která umožňuje lehkým dotykem dokonale kontrolovat svět barev a zvuků, jež vytváří Aspire 8935 a 5935.  

Teď už otevřete oči a nechejte se okouzlit neopakovatelným vizuálním zážitkem. Displej CineCrystal podsvětlený LED diodami ve formátu 16:9 s úhlopříčkou 15,6” nebo 18,4” zobrazí veškeré detaily vašich oblíbených filmů a fotografií v plném vysokém rozlišení HD 1920x1080 (pouze Aspire 8935). Dosažení jasných přirozených barev zaručují technologie pro optimalizaci obrazu a vynikající úroveň kontrastního poměru. Dokonce nespustíte oči ani z klávesnice: podsvětlení umožňuje psát i při nedostatečném osvětlení.

Okouzlující zvuk vtáhne vaše smysly do centra dění každé scény. Systém Dolby Home Theater třetí generace s podporou prostorového 5.1 kanálového zvuku True5.1 se vás zmocní zvukem ve vysokém rozlišení a zesilovač Acer Tuba CineBass vás rozechvěje nízkofrekvenčními basovými efekty.“

Jako procesor uvádí Acer Intel, paměť je až 4 GB DDR3, menší Aspire 5935 má disk až 500 GB, větší 8935 může mít i dva, tedy celkem 1 TB místa. Vestavěna je čtečka karet „6 v 1“, Wi-Fi, Bluetooth, LAN a modem. Přítomné jsou i snímače otisků prstů, aby se k notebooku nedostal jen tak někdo, alespoň ne příliš rychle.

Jak je vidět, Acer připravil co se týče parametrů velmi silné multimediální notebooky s Full HD rozlišením a LED podsvícením, neuvádí však ani cenu, ani datum uvedení na trh, ani hmotnost a samozřejmě už vůbec ne spolehlivost, která je naneštěstí jednou z věcí, které se dostává kritiky. Nicméně třeba se Aceru skutečně podaří se vymanit z pozice „notebookového otloukánka“.

 

Acer Aspire 8935

Acer Aspire 5935

Acer Aspire 5935

autor Alexandr Radecký


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.
 
*