Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


InfoTech

MWC 2009: Mobil Samsung s integrovaným projektorem

Už je to tady – mobilní telefon s malým projektorem. Samsung představil chytrý telefon I7410, který bude brzo dostupný i v Evropě.

Na Mobile World Congress uvedený smartphone Samsung I7410, který konečně zákazníkům přináší malý projektor integrovaný do těla telefonu (I7410 je značení pro evropský trh, W7900 pro asijský). Jde o DLP Pico projektor od Texas Instruments.Na trhu mobilních telefonů je čím dál těžší něčím novým zaujmout, miniaturní projektory jsou jednou z mála (známých) možností, jak si zajistit místo na výsluní. Trvalo ovšem poměrně dlouho, než se podařilo vyvinou projektor dostatečně malý a s patřičně nízkou spotřebou, aby ho bylo možné umístit i do mobilu. (Více informací například zde.)

Samsung W7900

Samsung slibuje, že v závislosti na světelných podmínkách umí I7410 promítat obraz s úhlopříčkou až 50“ (~130 cm). Z dalších vlastností telefonu je známo, že má velký dotykový displej z organických krystalů (OLED), což slibuje výborný obraz, a 5timegapixelový fotoaparát s LED přisvětlením.

Výrobce potvrdil, že telefon bude velmi brzo k dosání i v Evropě, i když datum neupřesnil. V domovské Korei si zákazníci mobil koupí během pár týdnů. I740 tak nepotká osud mnoha technologicky vyspělých výrobků, které se z Koree či Japonska nedostanou do Evropy.

Samsung I7410

Samsung I7410

Samsung I7410

Samsung I7410

Samsung I7410

Foto: xatakamovil.com, www.popsci.com, slashgear.com

autor Alexandr Radecký


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.
 
*