Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


InfoTech

Ikona Apple odchází na zdravotní dovolenou

Generální ředitel společnosti Apple Steve Jobs odchází na půlroční zdravotní dovolenou, lékaři mu totiž zjistili hormonální nerovnováhu. Zlé jazyky tvrdí, že to značí nemoc celé firmy.

Před týdnem Steve Jobs veřejně oznámil, že mu při vyšetření zjistili hormonální nerovnováhu, aniž by blíže určil, o co jde. Zároveň ujistil, že zůstane v čele společnosti. Včera však obrátil a na šest měsíců přestane vykonávat své povinnosti, aby se mohl důsledně věnovat léčbě. Jeho kompetence na tu dobu převezme výkonný ředitel firmy Tim Cook.

Někteří lidé si všimli, že Steve Jobs dlouhodobě ztrácí na hmotnosti. Nebylo to však touhou po štíhlejší postavě. Lékařské vyšetření před 11 dny potvrdilo, že Steve Jobs trpí hormonální poruchou, jejíž podrobnosti nejsou veřejnosti známy - ví se, že při se tělu nedostává tolik bílkovin, kolik potřebuje. Léčba by však prý podle jeho vyjádření neměl být náročná a již započala.

Škarohlídi a hledači konspiračních teorií tvrdí, že toto dočasné odstoupení může také znamenat dvě věci. Za prvé je to příznak nemoci celé společnosti Apple, která možná není tak úspěšná, jak se na první pohled zda. A za druhé bude v onom půl roce potřeba učinit v souvislosti s ekonomickým zpomalením nepopulární kroky, mezi nimi i propouštění zaměstnanců. A toto se prostě nechá na současného výkonného ředitele.

Steve Jobs 

autor Alexandr Radecký


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.
 
*