Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


InfoTech

HTC otevřelo v Praze první evropský obchod

Společnost HTC včera v centru Prahy otevřela první značkovou prodejnu v Evropě, nabídne i zapůjčení mobilů domu.

Nová prodejna, ve které svým zákazníkům nabídne kompletní produktové portfolio telefonů a příslušenství, je umístěna v ulici Na Poříčí, naproti obchodnímu domu Bílá labuť. Zájemcům by zde měl být k dispozici vyškolený personál, který jim všechny modely telefonů představí, důraz přitom prý bude kladen především na osobní zkušenost a přístup. Smartphony značky HTC si tak bude moci vyzkoušet každý, kdo do nově otevřené prodejny zavítá. Kromě prodejního centra zde společnost plánuje vybudovat také odpovídající servisní zázemí.

Interiér nové prodejny je proveden v moderním designu, laděn do odstínů zelené, šedé a bílé, tedy v zásadě do firemních barev. K vyzkoušení zde budou všechny modely telefonů, včetně novinek Wildfire, Desire a Legend. Všechny smartphony HTC je dokonce možné si zdarma zapůjčit domů k důkladnému vyzkoušení až na jeden týden. Samotné otevření je přímou reakcí na strmě rostoucí poptávku po telefonech HTC na českém trhu. Z hlediska obratu je trh chytrých telefonů (smartphones) jedním z nejzajímavějších, každoročně roste o více než 30 %. V České republice se ale společnosti HTC daří každoročně zvyšovat svůj podíl na trhu a růst o více než 100 %, tento trend by měl podle prognóz a zatím dostupných dat zůstat zachován nejméně do roku 2011.

Taiwanská společnost HTC se zaměřuje na high-end přístroje založené na platformách Windows Mobile a Google Android, obohacených o vlastní uživatelské prostředí HTC Sense.

„Zájem o telefony značky HTC neustále roste, od jejich příchodu na trh se prakticky jedná o strmě stoupající křivku” říká Kamil Vacek, zástupce společnosti HTC v České republice. „Prodejní výsledky jsou v ČR naprosto fantastické. I z tohoto důvodu se první značková prodejna v Evropě otevírá právě u nás. Pokud budeme v tomto trendu nadále pokračovat, dá se navíc očekávat další expanze.“

autor Karel Krutý


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.
 
*