Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


InfoTech

Dell dá svým zaměstnancům Venue Pro s WP7

Společnost Dell se rozhodla, že její zaměstnanci již nebudou používat BlackBerry přístroje, všechny je vymění za vlastní mobilní telefony Dell.

Telefony s Windows Phone 7 jsou už nějaký ten týden na trhu, sháňka po nich však zatím není nijak závratná. Mezi výrobce WP7 telefonů patří i společnost Dell, který se rozhodl řešit uplatnění svých WP7 telefonů poměrně svéráznou metodou, přiměje své zaměstnance, aby vyměnili BlackBerry za Dell Venue Pro.

Zaměstnancům bude nabídnuta výměna firemních BlackBerry nejdříve za Venue Pro s Windows Phone 7, později údajně Dell nabídne i své přístroje s OS Android. Pro tuto výměnu je přichystáno 25000 Venue Pro, není ale známo, jak moc bude výměna povinná či nepovinná, ale spíš to vypadá na první variantu.

Výsledkem tohoto tahu namířenému proti konkurenční společnosti RIM (Reasearch In Motion) by mělo být nejen uplatnění vlastních produktů, ale i 25% úspora v nákladech na telekomunikace, zejména díky úspoře za BlackBerry servery.

Výměna začne příští týden a v dalším kroku začne Dell propagovat své nové modely telefonů i u svých business zákazníků. Zajímavá je reakce společnosti RIM, podle které Dell na nákladech neušetří a jde jen o snahu získat pozornost veřejnosti, což se ovšem podařilo.

Tyto kroky jistě potěší Microsoft, který má Dell za jednoho z velkých spojenců v prosazování Windows Phone 7. Tato snaha totiž zatím není příliš úspěšná a to hlavně vzhledem k silnému postavení zavedených konkurenčních systémů. Samotný Microsoft již dříve řekl, že každý z jeho 89000 zaměstnanců obdrží telefon s Windows Phone 7 systémem, což zřejmě ne všichni přivítají s nadšením.

Dell Venue Pro, původně Lightning, má velkou 4,1“ kapacitní dotyková obrazovka a plnohodnotnou výsuvnou QWERTY klávesnicí. 4,1“ obrazovka je typu AMOLED s obzvláště odolným sklem Gorilla Glass, uvnitř je 1GHz procesor Snapdragon, k tomu 8 GB interní paměti. Integrovaný fotoaparát má maximální rozlišení 5 megapixelů, disponuje LED přisvětlením a umí nahrávat video v HD rozlišení 720p.

Dell Venue Pro (Lightning)

autor Alexandr Radecký


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.
 
*