Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


InfoTech

Bezdrátový trackball Logitech M570

Nový bezdrátový trackball M570 je alternativa k počítačové myši pro profesionály i nadšené domácí uživatele.

Hledáte‑li alternativu k touchpadu nebo tradičním myším, je bezdrátový trackball M570 vhodnou volbou. Vedle tradičního designu trackballů nabízí i miniaturní přijímač Logitech Unifying, který můžete nechat stále zasunutý v USB portu.

Bývaly doby, kdy Tracbally byly na stolech u počítačů k vidění mnohem častěji, než je tomu nyní. A i dnes dávají někteří lidé přednost trackballu, ať již kvůli pohodlí, tak pro speciální aplikace například v medicíně, vhodný je i pro osoby se zraněnou rukou. Logitech přitom patří ke společnostem, které trackbally stále drží na trhu a to i za poměrně rozumné ceny.

Pro ty, kdo ještě trackball nevyzkoušeli: jednou z mnoha jeho předností je, že zůstává na místě – nemusíte pohybovat celou rukou, abyste posunuli kurzor. Výsledkem je úspora místa, navíc pro některé uživatele je trackball pohodlnější pro celodenní použití než myš.

Ovládání kurzoru na obrazovce pomocí bezdrátového trackballu Logitech Wireless Trackball M570 je přesné bez ohledu na to, kde jej budete používat, takže tvrdé stoly, měkké pohovky a prohnuté postele nepředstavují žádný problém. Laserový senzor pro sledování pohybu snímá kuličku trackballu a nikoli povrch jako u myši.

Nejnovější trackball společnosti Logitech má rolovací kolečko a snadno dostupná tlačítka pro posun dopředu a zpět. Díky jeho konstrukci ho lze pohodlně používat i jako dálkový ovladač.

M570 pro připojení k počítači používá miniaturní bezdrátový přijímač Logitech Unifying. Ten může zůstat připojený v notebooku, není potřeba ho při přenášení odpojovat. Bezdrátové připojení přenos v pásmu 2,4 GHz, která zaručuje robustní spojení bez výpadků až do vzdálenosti 10 metrů. A kromě toho můžete snadno přidat kompatibilní klávesnici, numerickou klávesnici nebo přídavnou myš – všechny se připojí pomocí tohoto jediného přijímače a ostatní USB porty zůstanou volné. Aby vyměňování baterií obtěžovalo co nejméně, přiložená tužková baterie (velikost AA) vydrží trackball napájet až 18 měsíců – a indikátor stavu baterie je zárukou, že vás vybitá baterie nemůže zaskočit.

Logitech Wireless Trackball M570 bude v Evropě k dostání v říjnu za doporučenou maloobchodní cenu 1940 korun.

Logitech M570

autor Jan Kovář


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.
 
*