Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Foto

CES 2009: OLED fotorámeček pro perfektní barvy

Na veletrhu uvedený fotorámeček Kodak má špičkový OLED panel, proti němuž jsou současné LCD rámečky je hračkou pro nenáročné.

Kodak udělal radost všem těm, kterým jsou současné fotorámečky s LCD panely spíše pro smích.. Zvláště ty levnější jsou vybavené špatnou elektronikou a nejlevějšími verzemi TN panelů s pomalou odezvou, navíc s malou vnitřní pamětí.

To vše neplatí pro 7,6“ rámeček Kodak s výborným OLED panelem. Technologie organických tekutých krystalů je předpokládaný nástupce LCD, má výborné barvy a pozorovací úhly, což souvisí s tím, že v OLED panelech svítí samotné body, není potřeba dodatečného podsvícení. Dalším plusem OLED je také nižší spotřeba proti LCD.

Rámeček je jen 3 mm tenký, hlavně má ale vynikající plné barvy a pozorovací úhly omezené jen samotným tělem rámečku.

Díky integrovanému Wi-Fi je možné rámeček pohodlně bezdrátově připojit do sítě či k jinému Wi-Fi zařízení a například na něm číst RSS zprávy. Kromě toho umí samozřejmě zobrazovat obrázky staticky, za sebou v intervalech i přehrávat video.

Kodak OLED fotorámeček

Díky OLED dosahuje obraz kontrastního poměru 30000:1 a rozlišení má širokoúhlé 800 x 480 bodů. Interní paměť 2 GB může být dále rozšířena externí paměťovou kartou.

Samozřejmě vše má svou cenu a tato je v tomto případě v USA rovných tisíc dolarů, což bude v našich končinách znamená kolem 25000 českých korun, respektive 900 euro.

Kodak OLED fotorámeček

 Kodak OLED fotorámeček

Kodak OLED fotorámeček

autor Alexandr Radecký


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.
 
*