Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Foto

Canon přináší nové modely fotoaparátů řady PowerShot A

Nové stylové kompakty řady PowerShot A pro fotografii i Full HD video představila společnost Canon.

Celkem přibylo do řady A šest přírůstků. Dva z nich (PowerShot A810 a PowerShot A1300) v sobě kombinují kvalitní obraz s jednoduchým ovládáním a hodí se zejména pro focení v exteriéru a na rodinných oslavách. Další dva fotoaparáty (PowerShot A2300 a PowerShot A2400 IS) jsou stylové a díky svým funkcím vhodné i pro večírky a noční focení a natáčení videa. Novinkou je i PowerShot A3400 IS s dotykovým 7,5palcovým LCD displejem. Jako poslední se v řadě A představuje i PowerShot A4000IS s 8násobným optickým zoomem. Ostatní novinky disponují zoomem pětinásobným.

Všechny modely jsou vybaveny 16megapixelovým snímačem a obrazovým procesorem DIGIC 4. Kromě toho obsahují pokročilý systém stabilizace obrazu pro redukci otřesů a ostré fotografie. Režim Digital IS u modelů A810, A1300 a A2300 při detekci pohybu vytvoří více snímků, které spojí do jednoho ostrého. Tři ostatní fotoaparáty jsou vybaveny inteligentním optickým stabilizátorem, který automaticky vyhodnocuje scénu.

Scénu vyhodnocuje i režim Smart Auto, který poté vybere z 32 různých druhů nastavení pro optimální focení. K dispozici je i technologie detekce obličeje. Všechny fotoaparáty jsou vybaveny diskrétním režimem pro vypnutí všech zvuků a blesku pro situace, kdy se to nehodí (například do kostela či pro fotografování spícího potomka).

Již samozřejmostí jsou kreativní režimy, a to u všech modelů. Například monochromatický efekt pro převedení snímků do černobílé, modré či sépie. Dalšími efekty jsou rybí oko nebo plakátový efekt pro retro atmosféru.


autor Pavel Kreuziger


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.
 
*