Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Foto

Nový 85mm makroobjektiv Nikon

Nikon uvádí kompaktní a lehký makroobjektiv AF-S DX Micro NIKKOR 85mm f/3.5G ED VR s redukcí vibrací druhé generace.

Objektiv AF-S DX Micro NIKKOR 85mm f/3.5G ED VR doporučuje Nikon jako vhodné vybavení pro nováčky v oblasti makrofotografie. Nabízí největší měřítko zobrazení 1:1 a umožňuje fotografům „pořizovat živě působící snímky jemných detailů až po miniaturní strukturu květů nebo křídel hmyzu“. Navíc je objektiv vybaven systémem redukce vibrací VR II poskytujícím stabilní obraz v hledáčku pro komfortní tvorbu kompozice snímků a dosažení ostřejších výsledků při použití dlouhých časů závěrky nebo při záznamu videoklipů. Při použití stativu tedy není redukce vibrací nezbytnou technologií, ale hodí se zejména při focení bez stativu například v přírodě.

Objektiv formátu Nikon DX se vyznačuje kompaktní konstrukcí s nízkou hmotností a je optimálním doplňkem například digitálních jednookých zrcadlovek Nikon D90 a D5000. Obrazový úhel objektivu odpovídá objektivu s ohniskovou vzdáleností 127,5 mm u kinofilmu a formátu FX a oproti standardně dodávaným objektivům je ideální pro portréty a momentky.

Osvědčená optická skla Nikon ED s extrémně nízkým rozptylem světla zaručují vysoký kontrast a kvalitní reprodukci rozostřeného pozadí snímků, která je podpořena rovněž 9lamelovou clonou s téměř kruhovým otvorem. Ultrazvukový zaostřovací motor zaručuje plynulé a přesné automatické zaostřování a neotáčející se přední člen objektivu umožňuje snadné použití zábleskového příslušenství upevňovaného na objektiv, jako je sada makroblesků SB-R1C1 Macro Lifting kit.

Objektiv AF-S DX Micro NIKKOR 85mm f/3.5G ED VR bude na trhu od 4. prosince 2009 (december). Předpokládaná maloobchodní cena je 13700 korun (~527 euro).

AF-S DX Micro NIKKOR 85mm f/3.5G ED VR

 

Ohnisková vzdálenost

85 mm

Světelnost/nejvyšší clonové číslo

Světelnost: f/3,5 Nejvyšší cl. číslo: f/32

Konstrukce

14 čoček/10 členů (jeden optický člen z ED skel)

Obrazový úhel

18°50′

Počet lamel clony

9 (s optimalizovaným tvarem)

Nejkratší zaostřitelná vzdálenost

0,286 m

Průměr filtrového závitu

52 mm (neotáčí se)

Průměr × délka

Cca 73 × 98,5 mm

Hmotnost

Cca 355 g

autor Karel Krutý


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.
 
*