Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Foto

Extra odolný Lumix DMC-FT1

Novinka od Panasonic je odolná vůči nárazům, vodotěsná a ještě umí nahrávat video v HD kvalitě.

Panasonic představuje Lumix DMC-FT1, odolný fotoaparát určený pro vyznavače outdoorových aktivit i pro ty, kteří nemají ve zvyku zacházet se svým fotoaparátem zvláště citlivě. Model FT1 je odolný proti nárazu, prachu i vodě a je s ním možné nahrávat HD videoklipy ve formátu AVCHD Lite.

Fotoaparát FT1 byl testován stejně jako odolné notebooky TOUGHBOOK, takže je vodotěsný do hloubky 3 metry, odolá pádu až z výšky 1,5 metru a nemusíte se bát ani prachu. Díky tomu je to dokonalý přístroj pro dobrodruhy – můžete se s ním bez obav vydat tam, kam jste se dosud s fotoaparátem neodvážili.

Panasonic Lumix DMC-FT1

Objektiv LEICA DC VARIO-ELMAR s 4,6x optickým zoomem přináší rozsah od 28 do 128 mm, díky kterému můžete fotit úžasné detaily krajiny, či naopak krásné a barevné podvodní snímky, které by s běžným ohniskem nešlo tak snadno pořídit. Rozlišení 12,1 Mpx poskytne obrázky vhodné k tisku i výřezům.

Videozáznam je v HD formátu AVCHD Lite s rozlišením HD 720p. Speciální funkce se postará o odstranění rušivých zvuků větru při záznamu zvuku. Model FT-1 je díky tomu kombinací fotoaparátu a malé videokamery, vhodný pro každé dobrodružství, zvláště když nelze riskovat obvykle ne příliš odolné Full-HD kamery.

Při nahrávání videa je zoom funkční v celém rozsahu. Na výběr je ze 17ti různých nastavení pro nejrůznější situace. Při záznamu do AVCHD Lite je možné zvolit ze tří úrovní kvality záznamu: SH (17 Mbps), H (13 Mbps) a L (9 Mbps). Pokud je tma, automaticky se při záznamu rozsvítí zabudované LED světlo. Pro nahrávání videa je určeno speciální tlačítko na zadní straně přístroje.

Inteligentní Auto režim, který je známkou fotoaparátů Lumix, je nyní dostupný i při nahrávání videa. Automaticky zvolí nejvhodnější scénický režim a pomáhá s korekcí chvění rukou, ostřením a správným nastavením jasu.

Funkce Rozpoznávání tváří je novinka, která si zapamatuje obličeje z předchozích snímků. Pokud se známá tvář objeví v dalším záběru, automaticky na ni zaostří i ve skupině a postará se o skvělý snímek. Inteligentní volba scény automaticky volí mezi režimy Normal, Portrét, Makro, Krajina a Šero ten nejvhodnější pro nejlepší snímky. Inteligentní zaostřování AF udržuje vybraný cíl zaostřený i při pohybu.

Panasonic Lumix DMC-FT1

Díky formátu videa AVCHD Lite stačí vložit paměťovou kartu do SD slotu televizoru Viera a hned přehrát. Další možností je připojit fotoaparát k televizoru mini-HDMI kabelem a pomocí dálkového ovladače prohlížet fotografie i video. Zobrazit je můžete jako časovou linku, v kalendáři nebo třena podle toho, v jakém scénickém režimu byly pořízeny. Pro prohlížení v terénu skvěle poslouží i 2,7palcový Inteligentní displej s rozlišením 230.000 bodů a širokým pozorovacím úhlem, který automaticky upravuje jas podle okolních světelných podmínek.

Nově vyvinutý procesor Venus Engine HD je více než dost rychlý pro zvládnutí videa ve vysokém rozlišení. Nový procesor zvyšuje umělou inteligenci přístroje a umožňuje výstup v HD přes HDMI. Zlepšil i zpracování obrazu, takže již při ukládání je redukován šum. Procesor zkracuje prodlevu při zapnutí fotoaparátu na pouhých 1,3 sekundy. Prodleva mezi stisknutím spouště a zachycením snímku má být pouhých 0,005 sekundy.

Panasonic Lumix DMC-FT1

Panasonic Lumix DMC-FT1

Panasonic Lumix DMC-FT1 

autor Alexandr Radecký


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.
 
*