Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Foto

Dvakrát ocenění pro Sony

Fotoaparát Cyber-shot DSC-HX1 zvítězil v kategorii „Nejlepší digitální fotoaparát se superzoomem“ a objektiv 70-400 mm F4-5.6 G SSM DSLR jako „Nejlepší profesionální objektiv“.

Porotci letošních cen asociace TIPA (Technical Image Press Association) ocenili produkty Sony v oblasti digitální fotografie.

Komise pro udílení prestižních evropských cen fotografického průmyslu udělila titul „Nejlepší digitální fotoaparát se suprezoomem pro rok 2009“ fotoaparátu Sony Cyber-Shot DSC-HX1. Ve zdůvodnění rozhodnutí se píše: „Fotoaparát Sony Cyber-shot DSC-HX1 dokáže pořídit panoramatický záběr o rozsahu až 224 stupňů v jednom snadném kroku.  Jedná se o první kompakt Sony se snímačem s technologií ‚Exmor‘ CMOS. Ten umožňuje sériové snímání rychlostí 10 snímků za sekundu při plném rozlišení 9,1 megapixelů a záznam videosekvencí v kvalitě 1080p HD.  Fotoaparát je vybaven objektivem řady ‚G‘ s 20x optickým zoomem, který byl zatím k dispozici pouze u zrcadlovek Sony ‚alfa‘.“

Více informací a fotografií: Sony Cyber-shot HX1 s 20x zoomem a senzorem Exmor CMOS

Sony Cyber-shot DSC-HX1


Další cenu pro Sony získal objektiv pro digitální zrcadlovky 70-400mm F4-5.6 G SSM, který byl vybrán jako „Nejlepší profesionální objektiv pro rok 2009“. Ve svém zdůvodnění o něm komise píše:
„Objektiv Sony G s 18 čočkami ve 12 skupinách, 2 ED čočkami, motorem SSM a celkovou hmotností 1,5 kg si označení ‚profesionální‘ rozhodně zaslouží. Krásná stříbrná povrchová úprava, pevná konstrukce a vynikající optická kvalita při cloně f/4. Kruhová clona, malé zkreslení, žádná viditelná vinětace a zanedbatelné chromatické zkreslení – to vše je součástí portrétu tohoto kvalitního teleobjektivu.“

Objektiv 70-400 mm F4-5.6 G SSM DSLR je teleobjektiv řady G s velkým rozsahem ohniskových vzdáleností. Je vybaven automatickým ostřením s plynulým a tichým chodem díky motoru o velkém točivém momentu SSM (Super Sonic wave Motor). Optika řady G s ED čočkami (čočky s nízkou disperzí) zajišťuje ostré a jasné vykreslení v celé ploše a nižší chromatické zkreslení. Kruhová clona vytváří krásné difrakční kroužky. Mezi další vlastnosti patří pohodlné ovládání s přepínačem režimu ostření, omezovačem rozsahu ostření a tři tlačítka pro podržení zaostření.

Sony 70-400 mm F4-5.6 G SSM DSLR


O výročních cenách TIPA
Asociace TIPA (Technical Image Press Association) byla založena v roce 1991 jako nezávislé neziskové sdružení evropských magazínů zaměřených na oblast foto a video. Dnes má TIPA 27 členů z 11 zemí a je největší a nejvlivnější asociací fotografického tisku v Evropě. Každý rok redaktoři členských magazínů vybírají „Nejlepší fotografické produkty v Evropě“ s ohledem na technické novinky, použití nejmodernějších technologií, design a ergonomii, jednoduchost používání a poměr cena/výkon.

autor Karel Krutý


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.
 
*