Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


AudioVideo

Nová technologie od Leap Motion je 200x přesnější než Kinect

Leap Motion, malá společnost ze San Francisca, údajně vyvinula technologii na ovládání obrazovky pomocí pohybů, která změní způsob, jakým s displeji komunikujeme.

Nová technologie je podle všeho 200krát přesnější než Kinect od Microsoftu. I když Nintendo Wii a Microsoft Kinect přinesly nové možnosti ovládání displejů, nová technologie má ovládání pomocí gest proměnit k nepoznání. Leap Motion technologii zatím detailně nepopsal. "Naším cílem je zcela proměnit způsob, kterým lidé komunikují s počítači. Chceme jim nabídnout takovou revoluční novinku, jakou byla svého času počítačová myš," uvedl šéf Leap Motion Michael Buckwald.

Na demonstraci nové technologie se můžete podívat v tomto videu. Leap Motion plánuje, že z ní udělá otevřenou platformu, což znamená, že vývojáři pro ni budou moci vytvářet aplikace a další software. Podle Buckwalda Leap Motion již obdržel od vývojářů přes tisícovku dotazů. A to nejlepší nakonec: technologie by se měla ke koncovým uživatelům dostat co nejdříve a bude relativně levná. Leap Motion předpokládá, že USB zařízení a software potřebný pro její fungování bude prodávat za 70 dolarů.

autor Jiří Paleček


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.
 
*