Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


AudioVideo

Japonští výrobci LCD a baterií mají problémy

Zemětřesení v Japonsku si vybírá svou daň, postiženi jsou výrobci LCD displejů, velké problémy se očekávají v dodávce baterií.

Nedávné zemětřesení a přílivová vlna tsunami v Japonsku se může zákazníků po celém světe dotknout víc, než si myslí. Velké společnosti jako Toshiba, Panasonic a Hitachi hlásí četné škody ve svých továrnách, všechny tři byly nuceny zastavit výrobu LCD panelů na některých linkách.

Toshiba konkrétně oznámil, že měsíc bude zastavena linka pro výrobu malých LCD displejů do smartphonů a hudebních přehrávačů, podobně postižená je i továrna společnosti Hitachi umístěna blízko hlavního města Tokia. Ne všechny továrny jsou však naštěstí vyřazeny z provozu, například Toshiba má celkem dva výrobní komplexy pro malé LCD displeje.

Takový výpadek nepostihne jen Japonsko, ale skrze celý distribuční řetězec mohou mít potíže i výrobci a zákazníci po celém světě. Zejména pro trh s mobilními telefony to bude vážná rána, protože poptávka po nich každým měsícem roste.

Zasažena bude i výroba dalších produktů, například jeden z největších výrobců počítačů na světě, čínské Lenovo, vyjádřil obavu o dostatek baterií do svých notebooků. Články do nich se vyrábějí hodně právě v Japonsku a problémy mají jejich klíčoví výrobci jako Sony, která zavřela několik továren, podobně je na tom Sanyo.

autor Alexandr Radecký


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.
 
*