Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


AudioVideo

Tiché HDTV Sharp PN-E bez ventilátorů

Sharp uvádí novou řadu televizorů s UV2A LCD panely, které vedle této čerstvé zobrazovací technologie nabízejí design bez ventilátorů.

Nové ultratiché televizory Sharp PN-E jsou navrženy bez použití ventilátorů, což znamená značně tišší provoz proti modelům s ventilátory. Pravda, tiché větráky obvykle nejsou problém v nových televizorech či monitorech, nicméně postupně se stávají hlučnější, zvláště to platí o malých modelů pracujících na vysokých otáčkách. A někdy si s hlučností ventilátorů výrobci nelámou hlavu ani u nových výrobků. Design bez ventilátorů předpokládá energeticky úsporné součástky a dobrý design umožňující snadné přirozené proudění vzduchu.

Sharp neudává konkrétní hodnoty hlučnosti, nicméně ty by se měly blížit nule - pokud ovšem nebude šumět transformátor, což je opět nešvar, se kterým se můžeme setkat zvláště u univerzálních 240V/110V transformátorů neupravených dostatečně na evropské napětí. Nechvalně proslulé jsou v tomto směru některé jinak dobré monitory NEC.

Televize PN-E budou dostupné ve velikostech 42, 47, 52 a 60 palců, všechny s Full HD rozlišením 1920x1080 bodů, UV2A LCD panely a stereo integrovanými reproduktory. Některé parametry parametry se však liší - kontrast je v rozmezí 5000:1 a 1000:1 a maximální jas mezi 700 a 500cd/m2. HDMI, VGA a další široká nabídka připojení jsou samozřejmostí.

UV2A je LCD technologie Sharp, která je vylepšením jejích ASV panelu, které koncepčně vycházejí z VA designu (Vertical A). UV2A nabízí lepší kontrast, černou, rychlejší odezvu i nižší spotřebu.

V Japonsku se novinka objeví do konce roku, další trhy by měly rychle následovat. Ceny neznámé.

Sharp Aquos LX1


(Ilustrační fotografie patří modelu Sharp Aquos LX1, obrázky PN-E zatím Sharp zatím nezveřejnil.)

autor Alexandr Radecký


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.
 
*