Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


AudioVideo

Sony hi-fi systém GIGA JUKE

Sony uvádí domácí audio systéme s pevným diskem, který nabízí přístup ke sbírce alb z bezdrátového hudebního přehrávače i v jiné místnosti.

Pokud posloucháte svou hudbu na různých místech doma i na cestách, máte ji pravděpodbně uloženou na více jak jednom hardwarovém zařízení a možná i v rozdílných formátech. Trápí vás někdy otázka, co s tím? SONY vám nabízí řešení. Nyní můžete svou oblíbenou muziku z počítače, MP3 přehrávače, mobilního telefonu, USB klíčenek, CD nebo dokonce vinylových LP desek uložit do nového systému Sony GIGA JUKE NAS-SC500PK nebo NAS-E300HD. Tento domácí audio systém s pevným diskem může fungovat jako soukromá a ucelná hudební sbírka.

GIGA JUKE NAS-SC500PK nabízí 160GB pevný disk (bylo by ale hezké, kdyby Sony přeci jen trochu přidalo), který pojme až 1300 hodin hudby s (bitrate 256), respekive průměrně 40000 skladeb ve formátu MP3.  

Tento model GIGA JUKE může být využit ve více místnostech zároveň. Skládá se z hudebního serveru a bezdrátového přehrávače a nabízí možnost dodat až pět klientských přehrávačů, na které systém dokáže bezdrátově přenášet hudbu. Kdekoli v domě tak máte z bezdrátových přehrávačů přístup k hlavnímu serveru a v každé z pěti zón můžete poslouchat jiné skladby. Ovšem pokud zrovna pořádáte večírek, stačí naopak stisknout tlačítko „PARTY“ a systém začne ve všech místnostech hrát stejnou hudbu.

Přenos hudby z počítače je snadný díky přiloženému programu „Music Transfer“. Soubory lze importovat přes síťový kabel, kterým přímo propojíte své PC s audio systémem. Můžete také zvolit bezdrátový přenos prostřednictvím domácího širokopásmového routeru nebo integrovaného routeru systému. Aktualizace hudební knihovny je rychlá díky tomu, že systém rozpozná a importuje pouze nové skladby.

Sony GIGA JUKE NAS-SC500PK


GIGA JUKE NAS-SC500PK podporuje široký výběr formátů: MP3, AAC, Linear PCM, WMA a ATRAC, takže dokáže uložit hudbu z nejrůznějších zdrojů, jako jsou CD, rádio, počítač nebo dokonce LP desky. Vestavěná databáze přibližně 350000 alb umožňuje automatické označení uložených skladeb. Další údaje je potom možné získat po připojení systému k internetu. Mezi další funkce patří abecední vyhledávání interpretů nebo přístup k internetovým rádiím z bezdrátového přehrávače.

Oproti předchozím modelům byly v několika ohledech zdokonaleny reproduktory hlavní jednotky – mimo jiné mají nově konstruovaný subwoofer využívající technologii Twin Magnet. Použitá zlepšení se odrážejí v prvotřídní kvalitě zvuku i frekvenční odezvě basů. Jednou z inovací je i využití technologie Sony DSEE (Digital Sound Enhancement Engine). Při kompresi souborů dochází často ke ztrátě vysokých frekvencí. DSEE je však rekonstruuje a doplňuje do přehrávané hudby, aby zněla stejně kvalitně jako originál. Hlavní jednotka dále obsahuje oceněný 100W digitální zesilovač S MASTER.  

Dalším usnadněním je vestavěný WM-PORT pro připojení přehrávače Walkman. Jednoduše připojíte svůj Walkman a můžete z něj přehrávat a importovat hudbu, přenášet na něj soubory i nabíjet jeho baterii. Řešení je přichystáno i pro mnoho dalších přenosných hudebních zařízení: svůj MP3 přehrávač můžete připojit přes USB nebo pomocí DMPORT adaptéru pro iPod.

Levnější GIGA JUKE NAS-E300HD má jen černobílý displej a 80GB disk. je kompatibilní s formáty MP3, AAC a WMA a má 60W zesilovač. Dále je vybaven vestavěným WM-PORTem, velkou interní databází pro automatické označení skladeb i funkcí vyhledávání podle interpreta.

Modely GIGA JUKE NAS-SC500PK a NAS-E300HD budou k dostání v obchodech v polovině června (jún).

Sony GIGA JUKE NAS-E300HD

 

autor Jan Kovář


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.
 
*