Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


AudioVideo

První pasivní 3D televize LG LD950

Společnost LG ohlásila první běžně vyráběnou 3D televizi, která bude používat pasivní technologii trojrozměrného obrazu.

Všechny již prodávané, nebo na nejbližší dobu chystané, 3D televize používají aktivní brýle (active shutter glasses), které obsahují LCD krystaly, vysílač a baterii. LCD krystaly se pak velmi rychle přepínají podle toho, jak obrazovka střídá obraz pro levé a pravé oko. Výhodou by měla být vyšší kvalita takového řešení, nevýhodou naopak poměrně vysoká cena brýlí (~3000 korun za jedny) a také vzájemná nekompatibilita značek, tedy co se hodí pro Panasonic, to už nejde u Samsungu apod.

Nová Full HD 3D televize LG LD950 s úhlopříčkou 47" (119 cm) tak jako první používá pasivní systém, kde se používají levné polarizační brýle známé například z kin s 3D projekcí. Obrazovka má frekvenci až 200 Hz a v sadě budou rovnou čtyři páry pasivních polarizačních brýlí, z konektorů 4x HDMI 1.4 (například pro Blu-ray 3D přehrávač), zobrazí i běžné 2D video a díky USB portu přehraje DivX, MP3 a JPEG soubory.

Vedle tohoto pasivního modelu ohlásilo LG i 3D televizi klasické konstrukce s aktivními brýlemi LX9900 (55" a 47") a LX6900 (42"), který se navíc pyšní jen 3 cm hlubokou ultra-tenkou obrazovkou. Obě budou k dostání v květnu (máj), ceny zatím neznámé.

LG LD950

autor Alexandr Radecký


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.
 
*