Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


AudioVideo

Nejmenší Full HD kamera na světě

Samsung HMX-R10 je v současnosti nejmenší 1080p video kamera váží jen 229 gramů. Navíc má pro snadnější používání neobvykle o 25 stupňů pootočený objektiv.

Samsung patří k firmám, které jsou rády v mnoha věcech „první“, a tak jako první uvádí prozatím nejmenší Full HD kameru na světě („kamkordér“). Popravdě vždycky je nějaká věc v danou chvíli nej-něco, nicméně tento prostý fakt nebrání Samsungu se svým dílem řádně pochlubit.

Rozměry HMX-R10 jsou 13x3,8x5,8 cm a hmotnost jen 229 gramů, přitom kamera umí nahrávat plné high-definition video (1080p). Samsung dovnitř vměstnal 9 Mpix CMOS senzor, 5x optický zoom a 2,7“ výklopný dotykový LCD displej. Video i fotografie se poměrně logicky ukládají na SD/SDHC flash paměťové karty. Konektivita zahrnuje HDMI, komponentní a kompozitní video.

Možná ještě zajímavější než malá velikosti a nízká hmotnost je neobvyklé řešení objektivu, výrobce totiž umístil čočku pod úhlem 25 stupňů proti standardnímu kolmému uspořádání, to aby se kamera při nahrávání lépe držela.

R-10 se na trhu objeví už příští měsíc, takže budeme mít možnost se dozvědět, zda i přes svou malou velikost dokáže nahrávat video ve stejné kvalitě jako větší spotřebitelské HD kamery. Cena v USA je stanovena na 550 dolarů (~12000 korun/450 euro).

 

Samsung HD HMX-R10

Samsung HD HMX-R10

Samsung HD HMX-R10

autor Alexandr Radecký


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.
 
*