Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


AudioVideo

Kompaktní šikmá kamera Samsung SMX-C20

Samsung představil malou do ruky padnoucí digitální kameru C-20, která zaujme objektivem pootočeným o 25 stupňů.

Není to první takovýto model v nabídce Samsungu, ale i tak stále vzbuzuje mezi potenciálními zákazníky i odbornou veřejností hodně pozornosti. Proti standardnímu spotřebitelskému kamkordéru totiž nemá objektiv kolmo k hlavní ose, ale o 25 stupňů pootočený. Samsung to zdůvodňuje tím, že to lépe vyhovuje ergonomii ruky, která pak při natáčení nemusí být nepřirozeně pootočená. Zdá se to jako správná úvaha, je ale otázkou, zda si lidé zvyknou na to filmovat tímto způsobem.

Optické výkoný SMX-C20 nejsou nijak oslnivé a odpovídají jejím malým rozměrům. 1/6“ CCD senzor s 680 tisíci body je poměrně malý a asi to nebude poskytovat přesvědčivé výkony v horším světle, navíc umí natáčet video jen v rozlišené 720x480 bodů (kodek H.264), což neodpovídá ani HD Ready 720p. Statické snímky mohou být jen 800x600 a data jsou ukládána na SDHC kartu, integrovaná paměť je nulová. Naopak poměrně slušný je 10x optický zoom i 2,7“ LCD ovládací displej s 320 tisíci body.

C20 umí i přímo uploadovat video na YouTube a dostání bude v černé barvě s nádechem modré, červené či fialové (u nás možná jen v modré). Doporučená cena SMX-C20 v USA je 200 dolarů (~3800 korun, ~149 euro).

Samsung SMX-C20

Samsung SMX-C20

Samsung SMX-C20

Samsung SMX-C20

autor Karel Krutý


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.
 
*