Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


AudioVideo

Kapacity výroby LCD panelů rostou

Poptávka po LCD televizích roste, do roku 2011 vznikne v Číně proto minimálně sedm nových továren, LG rozšíří kapacity i v Korei.

Podle zprávy serveru DigiTimes se jihokorejský výrobce LG Display a pět čínských firem chystají postavit v kontinentální Číně do roku 2011 sedm nových továren na výrobu LCD panelů. Motivem je zvyšující se světová poptávka po LCD televizích, zejména těch levnějších, zvláště významný je tento růst v Číně.

Nové závody budou zahrnovat výrobu LCD panelů 6G, 7,5G a 8G, přičemž továrna LG bude vyrábět 7,5G technologií. Tyto zkratky označují „generaci“ výroby a to hlavně velikost základních skleněných desek, ze kterých se pak vyřezávají menší LCD panely pro televize a monitory. Čím větší základní desky, tím více a větších obrazovek lze v daném čase vyrobit.

LG Display zvětšuje výrobní kapacity i ve své domovské zemi, podle aktuálního prohlášení firmy se chystá investovat 2,5 miliardy dolarů do rozšíření 8G továrny v Paju. Do druhé poloviny roku 2010 vzroste její výroba na 60000 skleněných základních desek za měsíc a podle potřeby ji bude možné zvýšit do roku 2011 až na dvojnásobek, tedy 120000 kusů za měsíc.

V 8G továrně v jihokorejském Paju se vyrábí desky o rozměrech 220x250 cm, ze kterých se vyřezávají hlavně 55“, 47“ a 32“ HD televizory.

LG Paju

autor Alexandr Radecký


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.
 
*