Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


AudioVideo

JVC Everio GZ-HM550

Everio GZ-HM550 je dobře vybavená kompaktní HD kamera s 10,6 Mpix senzorem, Bluetooth a 32 GB paměti.

JVC uvádí do prodeje digitální HD kameru Everio GZ-HM550, kterou společnost ohlásila už na veletrhu spotřební elektroniky CES 2010. Patří k lépe vybaveným modelům na trhu, žádný low-end, což znamená samozřejmě možnost natáčet video ve Full HD rozlišení 1920x1080 bodů (1080p). K tomu slouží 10,6 Mpix CMOS senzor, díky kterému lze i fotit obrázky s rozlišením 9 megapixelů. 32 GB vnitřní paměti pravděpodobně vystačí většině zákazníků, nicméně komu ne, má možnost použít přídavnou SD/SDHC flash kartu.

HM550 nabízí také Bleutooth, přes který lze připojit smartphone a použít ho jako dálkové ovládání nebo když má i GPS navigaci, což většinou má, tak i ke geo-taggingu nahraného videa a snímků. To druhé platí i pro kompatibilní navigace.

Kamera je vybavena objektivem Konica Minolta s až 16x zoomem a také stabilizátorem obrazu, který je však účinný „jen“ do 5x přiblížení. Pro nerozklepaný obraz i při vyšším zoomu nezbývá než kameru o něco opřít, nejlépe ji však postavit na stativ. JVC slibuje vylepšený výkon senzoru při špatném osvětlení, ale pro jistotu má kamera i LED přisvětlení, což se určitě hodí, nechybí ani blesk.

HM550 umí s maximálním rozlišeném fotit s rychlostí až 15 snímků za sekundu i natáčet rychlostí až 600 za sekundu pro zpomalené přehrávání (není ale známo v jakém rozlišení).

Tyto i řadu dalších pokročilých funkcí nabídne JVC GZ-HM550 v nejbližší době, doporučená cena v USA je 800 dolarů (~15500 korun, ~600 euro).

JVC Everio GZ-HM550

autor Alexandr Radecký


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.
 
*