Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


AudioVideo

IFA 2010: HD kamerky do kapsy Camileo P20 a S30

Toshiba představila malé a lehké spotřebitelské videokamery Camileo P20 a S30 s Full HD rozlišením.

Společnost Toshiba Europe GmbH představila dvě nové digitální videokamery s formátem záznamu H.264: oba modely Camileo P20 i Camileo S30 snímají obraz ve  Full HD rozlišení a jsou navrženy tak, aby jejich ovládání bylo co nejpohodlnější, i proto jsou vybaveny poměrně velkým dotykovým displejem (s úhlopříčkou 7,6 cm = 3") s grafickým ovládacím prostředím. Zatímco videokamera Camileo P20 nabízí rozlišení fotografií 5 megapixelů, model Camileo S30 je vybaven osmimegapixelovým snímacím senzorem CMOS.

Videokamera Camileo P20 je v moderní tmavě modré barvě a nabízí Full HD video za přijatelnou cenu (konkrétní cenu ale Toshiba nezveřejnila). Protože kamera v provedení jako pistole váží pouhých 151 gramů, lze ji snadno nosit na pásku na zápěstí či v kapse. Tloušťka kamery jsou přitom jen dva centimetry.

Model Camileo S30 bude k dispozici v různých barevných provedeních: tmavě modrá, rudá, malinová a stříbrná. Při návrhu konstrukce videokamery Camileo S30 bylo jednou z hlavních priorit pohodlné ovládání, a proto je možné snadno vybírat z nabídky osmi scénických režimů, jež jsou optimalizovány pro dosažení dokonalého výsledku i v nepříznivých světelných podmínkách – např. „pleť“, „noc“, „protisvětlo“ a další. Její hmotnost je jen 141 gramů.

Obě kamery mají 10x digitální zoom, optický naneštěstí chybí, nicméně mají integrovaný stabilizátor obrazu a širokou škálu možností připojení: HDMI, miniUSB 2.0 a kompozitní video výstup, přes což je lze k počítači, televizoru nebo jiným digitálním přístrojům. Jsou vybaveny slotem pro paměťové karty SD / SDHC / SDXC s kapacitou až 64 GB. Mají i funkci díky níž lze záznamy přímo posílatna servery určené pro sdílení videa, jako je například YouTube, a sdílet fotografie s přáteli na portálech jako Picasa Web Albums.

Toshiba Camileo P20

Toshiba Camileo S30

autor Jan Kovář


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.
 
*