Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


AudioVideo

CES 2011: Full HD kamera Samsung HMX-Q10

Samsung na veletrhu CES 2011 (Consumer Electronics Show) předvedl i svou očekávanou Full HD kameru HMX-Q10.

Samsung HMX-Q10 nabízí CMOS senzor s rozlišením 5 megapixelů a zadním podsvícením pro lepší výsledky při natáčení při špatném světle, F1.8 optiku Schneider Kreuznach s 10x zoomem s mechanickou stabilizací a nahrávání videa v rozlišení 1080/60i a 720/60p. Vedle toho lze pořizovat statické snímky s rozlišením až 4,9 Mpix.

HMX-Q10 je cílena jako spotřebitelská kamera, to znamená kompaktní design a co nejsnadnější ovládání. Většina ovládání se realizuje přes postranní LCD displej, rychlé nahrávání je možné spustit i přes vyčleněné výrazné červené tlačítko. Nicméně největším lákadlem novinky by, alespoň podle výrobce, měla být technologie Switch Grip, která zajistí, že se LCD displej vždy vhodně natočí bez ohledu na to, jak uživatel kameru drží. To znamená, že ji mohou stejně dobře používat leváci i praváci, respektive je vhodná pro natáčení z neobvyklých úhlů.

Kamera nabízí i automatickou detekci scény s volbou vhodného režimu i další funkce vlastní moderním kamerám a fotoaparátům. Zajímavá je například možnost pozastavit natáčení videa, aniž by se při jeho opětném puštění vytvořil nový soubor - vše se zaznamenává stále do jednoho.

Na trhu by se kamera Samsung HMX-Q10 měla objevit již v únoru, cena bude kolem 300 dolarů, takže u nás tak 6000 korun. Na výběr by mělo být z černé, stříbrné, modré a růžové barvy.

Samsung HMX-Q10

Samsung HMX-Q10

autor Alexandr Radecký


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.
 
*