Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


AudioVideo

Blu-ray přehrávač LG BD390 s podporou HD DivX

Novinka od LG ohlášená na letošním veletrhu CES, Blu-ray přehrávač BD390, se začíná prodávat. Nabízí přehrávání DivX i v high-definition rozlišení a integrované Wi-Fi.

Jihokorejský výrobce LG o své novince říká, že je to první Blu-ray přehrávač, který umí zobrazovat i DivX (AVI) video soubory ve Full HD rozlišení 1080p (1920x1080 bodů). Soubory je možné přehrávat jak z optických disků, tak USB (přes USB 2.0 konektor) či je streamovat z místní sítě ze serveru či počítače s podporou DLNA. LG390 umí i DivX video v MKV konteineru.

Dalším bonusem je zabudované bezdrátové Wi-Fi (802.11n), řada podobných přehrávačů přitom vyžaduje dodatečný USB dongle.

LG uvádí, že na 8 GB flash disk či dvouvrstvé DVD se vejdou až 2 hodiny HD videa v DivX. Komu by však kvalita přišla nedostatečná, může přehrávat Blu-ray disky s HD videem v plné kvalitě.

BD390 podporuje Blu-ray profile 2.0, to znamená i BD-Live služby, přehrávání extra obsahu a jeho načítání z internetu přes místní síť. Pro to má i 1 GB integrované paměti a příznivce nejlepšího zvuku potěší výstup na 7.1 audio.

Uvedení je oznámeno pro Evropu i USA. Evropská cena není známa a může se mírně lišit podle lokality, v USA je doporučená cena stanovena na 400 dolarů (~8000 korun, 300 euro). Dostupný by přehrávač měl být v nejbližších týdnech.


LG BD390

autor Alexandr Radecký


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.
 
*