Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


AudioVideo

30“ OLED 3D televize Samsung

AMOLED televize Samsung s 3D obrazem je jen 2,5 mm tenká, má super barvy a pozorovací úhly, a hlavně z ní prý bude bolet hlava méně než z 3D LCD TV.

Stále to nevypadá, že by se obýváky plnily televizemi s trojrozměrným obrazem, výrobcům se však tento koncept evidentně více než zamlouvá a chrlí na nás informace o více či méně do výroby připravených modelech high-definition televizí. Většinou se jedná o LCD, občas se ale uplatní i jiná technologie.

Tak je tomu v případě prototypu 30“ (~76cm) OLED 3D televize od Samsungu s Full HD rozlišením 1920x1080 bodů. Jistě, jsou i větší televize, jenže toto je obrazovka z organických diod, přesněji v podání Samsungu AMOLED, což znamená vynikající barvy, špičkové pozorovací úhly a skoro nekonečný kontrast. A také tak vysokou cenu, že už jen z ní možná uvidíte ve více rozměrech. Ale kdo by šetřil na něčem tak úžasném, zvláště když proti „běžným“ 3D televizím by tato měla omezit pocity nevolnosti a točení hlavy, kteří někteří diváci při sledování 3D se speciálními brýlemi zažívají.

3D televize zobrazuje střídavě obraz pro levé a pravé oko a speciální brýle velmi rychle přepínají mikrozáklopky tak, aby se obraz dostal do toho správného oka. A to právě některým lidem nedělá dobře. Brýle jsou potřeba i při sledování 30“ OLED luxusní novinky, takže lze předpokládat, že omezení „trojrozměrné nevolnosti“ je docíleno zvýšenou obrazovou frekvencí, než je 120/100 půlsnímků za sekundu u běžné 3D televize (a tedy 60/50 snímků za sekundu celkem).

Obrazovka je samozřejmě také velmi tenká, jak to velí současná móda, má jen 2,5 mm, i když stojan s elektronikou je mnohem větší, čímž se tato výhoda značně omezuje, a stává se spíše jen marketingovým bonbónkem.

Dostupnost ani cena nejsou známy, nicméně určitě nepůjde o lidovou záležitost.

30“ OLED 3D televize Samsung

30“ OLED 3D televize Samsung

autor Alexandr Radecký


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.
 
*