Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


AudioVideo

171 miliónů LCD TV v roce 2010

Server DigiTimes vydal předpověď vývoje na trhu s LCD televizory, v níž předpokládá 171 miliónu prodaných kusů v letošním roce.

Mezi hlavní motory prodeje HD LCD televizí budou patřit nové technologie, zejména LED podsvícení, lepší LCD panely a funkce pro regulaci spotřeby energie. 3D zobrazení by přitom mělo hrát mnohem menší roli, než by se mohlo zdát.

Při propočtech brali experti DigiTimes do úvahy reklamní kampaně, a jejich obsah, které hodlají spustit velcí hráči na televizním trhu jako Sharp, Philips, Sony, LG, Samsung a v USA Vizio. U těch má být velký důraz kladen právě na možnosti LED podsvícení, což by mohlo mnohé zákazníky přesvědčit k výměně jejich stávající LCD televize. Vývoj samotných LCD panelů přitom není zdaleka tak překotný, nejviditelnější posunem v této oblasti je vylepšená verze ASV typu společnosti Sharp známá jako UV2A.

Na prodejích nových televizí se budou stále silněji podílet nové trhy, například v kontinentální Číně se počítá s 3,71 milióny prodaných LCD s LED podsvícením. Celkově by měli výrobci v Číně prodat 37 miliónů kusů LCD HDTV, v Indii 18 miliónů a v Brazílii, dalším rychle rostoucím trhu, 10 miliónů.

U 3D televizí jsou zatím předpovědi velmi opatrné, pro letošní rok počítají s jedním miliónem prodaných kusů. Sami výrobci jsou samozřejmě optimističtější, například Sony předpokládá, že do roku 2013 se prodá celkem 40 miliónů 3D televizí.

autor Alexandr Radecký


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.
 
*