Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


AudioVideo

11,9 % domácností sleduje televizi ve vysokém rozlišení

Skoro 12 % českých domácností již sleduje televizní vysílání v pokročilém digitálním high-definition rozlišení.

Čeští diváci přicházejí na chuť kvalitnímu vysílání ve vysokém rozlišení. Počet domácností, které přijímají HD kvalitu, se dle výsledků Kontinuálního výzkumu z prvního kvartálu letošního roku vyhoupl na necelých 12 %. Celá polovina z nich přijímá HD vysílání šířené prostřednictvím satelitu.

Přibližně 11,9 % televizních domácností v České republice deklaruje, že přijímá alespoň jednu stanici v HD rozlišení. Z poloviny (5,9 %) se tak děje prostřednictvím satelitního vysílání a z více než čtvrtiny (3,2 %) prostřednictvím kabelu či IPTV.

Digitální pozemní vysílání (DVB-T) k příjmu televize v HD rozlišení využívá 1,8 % domácností. Jedná se v tomto případě o příjem stanic ČT HD a Nova HD dostupných ve vysílací síti 4 v Praze, Brně a Ostravě.

Graf: Způsoby příjmu HD rozlišení


Aby mohly domácnosti sledovat HD vysílání, musí mít kromě zajištění signálu s přístupným vysíláním nějaké stanice v HD rozlišení k dispozici televizor, který HD vysílání umí zobrazit. Jedná se o televizory označené značkami “FullHD” či “HD Ready”. Tuto schopnost mají v dnešní době téměř všechny prodávané televizory. Z dat kontinuálního výzkumu vyplývá, že televizor s touto zobrazovací schopnost má již 36 % televizních domácností v České republice.

Kontinuální výzkum je průběžný monitoring podrobné struktury české televizní populace, jejího chování, televizní vybavenosti a změny v oblasti příjmu televizního vysílání.

autor Jan Kovář


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.
 
*