Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Archiv

TechniSat Digi Corder ISIO S1

www.omko.cz, 17 600 Kč Německý TechniSat patří zaslouženě ke špičce mezi satelitní technikou – ať už se jedná o satelitní přijímače nebo televizory a satelitní karty pro PC. Kdy...


www.omko.cz, 17 600 Kč
Německý TechniSat patří zaslouženě ke špičce mezi satelitní technikou – ať už se jedná o satelitní přijímače nebo televizory a satelitní karty pro PC. Když proto na úvod prohlásíme, že ISIO S1 patří k naprosté špičce mezi současnými satelitními přijímači, tak rozhodně nepřeháníme.
Že se jedná o „prémiový“ model, to je znát doslova na první pohled – samotný design přístroje v temné lesklé černé s chromovými doplňky či dálkové ovládání dodávané se stylovým podstavcem hp doslova předurčují do moderních strohých interiérů. Strohé ale rozhodně není ani vybavení, ani nabídka funkcí.
Technisat se totiž rozhodl udělat svůj nový přijímač skutečně plně „online“ – dokoupit si tak můžete například bezdrátovou klávesnici či USB Wi-Fi adaptér, což vám umožní pracovat jak s obsahem z domácí sítě, tak využívat různé služby online videopůjčoven jako Maxdome (ty jsou bohužel zatím zaměřeny prakticky výhradně na německé zákazníky). Nic vám ale nebrání naplno využívat ostatní špičkové funkce.
Na čelním kanálu je víceřádkový alfanumerický displej zobrazující současně číslo i název kanálu, část i název pořadu, samozřejmostí jsou základní ovládací prvky a pochopitelně dvířka, pod nimiž se skrývají dva CI sloty a dvě čtečky Conax. Přístroj tak není sám o sobě „Irdeto ready“, nicméně to snadno vyřešíte pomocí vhodného (certifikovaného) CI modulu. S kartami Cryptoworks si pochopitelně rozumí. Na zadním panelu se nachází kompletní sada výstupů – vedle HDMI a SCART tu naleznete i komponentní a kompozitní video, koaxiální i optický zvukový výstup, LAN port a dva USB porty. Ventilátor slouží ke chlazení vestavěného disku s kapacitou 1 TB a elektroniky uvnitř přijímače, zapíná se ale pouze v případě potřeby (tedy v případě vyšší teploty uvnitř přístroje). Nahrávání je snadnější díky dvěma tunerům, jež vám umožní nahrávat jiný program, než který právě sledujete (v případě nahrávání pořadu, který je kódován, to ale nemusí vždy platit). Disk je formátován proprietárním souborovým systémem, což umožňuje lepší práci s velkými soubory – jejich editace na PC je možná, nicméně u pořadů vysílaných na kódovaných kanálech tomu tak opět být nemusí. Nahrávat lze i na externí disky (ty mohou být formátovány systémem FAT 32, pak ale budou nahrávky rozděleny na soubory o velikosti 4 GB).
Výborná je už tradičně kvalita obrazu, pochvalu si zaslouží i přehledné, pro někoho však možná strohé OSD menu – to je velmi rychlé, včetně EPG, který se ukládá do paměti přístroje (na 7 dní dopředu) a při procházení se ani nezadrhává, ani znovu nenačítá. Pochvalu zaslouží i správná lokalizace včetně diakritiky teletextu, který jsme se, coby internetová generace, nikdy nenaučili používat. Na ISIO přístrojích k tomu ale ani není mnoho důvodů, neboť na internet můžete přímo ze satelitního přijímače, stejně jako na speciální portál ISIO, který je ovšem opět zaměřen primárně na německé zákazníky. Za zmínku stojí i podpora HBB (Hybrid Broadcast Broadband), jež kombinuje televizní vysílání s interaktivním internetovým obsahem – cosi jako nástupce teletextu. U nás tuto funkci podporuje ČT24. Velkým plusem je pochopitelně plnohodnotný přístup do domácí sítě – díky podpoře UpnP můžete přistupovat k filmům či hudbě na PC, přístroj přitom zvládne přehrávat nejen MP3 či .ts, ale i DiVX a MKV soubory.
Technisat Digicorder ISIO S1 nabízí maximum ve všech směrech – špičkový obraz i zvuk, dva tunery a CI sloty pro bezproblémové nahrávání a dekódování pořadů, obrovský pevný disk a bohaté online funkce včetně sdílení v domácí síti, vlastního portálu, přístupu na internet či HBB. Dokázali bychom si, pravda, představit ještě něco více (například přístup k internetovým rádiím přes vTuner či možnost stahování podcastů a především nabídku online portálu a funkcí, které jsou relevantní pro české publikum), ale i tak lze říci, že za své peníze dostanete opravdu hodně muziky.
Technisat ISIO S1
Satelitní přijímač se dvěma tunery, pevným diskem a rozsáhlými online funkcemi.
Výstupy: HDMI, komponentní, kompozitní, SCART, optický digitální, koaxiální digitální
Vstupy: LAN, 3× USB, 2× CI, 2× Conax
Další: dva tunery, 1TB pevný disk, sdílení v LAN, internetové funkce a portál, podpora HBB

autor Redakce


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.
 
*