Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Archiv

Dune HD Max a Smart

Mediaplayery, které si nenechte uniknout Společnost HDI Dune oznámila zahájení výroby několika zajímavých novinek na trhu Full HD přehrávačů. V první řadě jedná se o Dune HD Max


Mediaplayery, které si nenechte uniknout
Společnost HDI Dune oznámila zahájení výroby několika zajímavých novinek na trhu Full HD přehrávačů. V první řadě jedná se o Dune HD Max – tento model nenahrazuje žádný produkt z aktuální řady, ale doplňuje ji o nové vlastnosti a podporu aktuálních standardů. Jedná se o přístroj, u něhož je použita kvalitnější a do značné míry univerzální Blu-ray mechanika, umožňující přehrávání mnoha formátů od CDDA, přes DVD až po nejnovější Blu-ray disky. A jelikož světem videa v současnosti hýbe trend v podobě trojrozměrného zobrazení, můžete se na podporu této technologie pochopitelně těšit i zde. Zároveň bude k dispozici šuplík pro 3,5“ SATA HDD s podporou funkce Hot Swap, výměny za chodu. Chybět nebude ani integrovaná čtečka SD karet a tři USB 2.0 umožňující připojení externího datového úložiště.
Nejzajímavější vlastnost nového modelu ale představuje možnost rozšiřování funkcionality pomocí dvou expansion karet, díky nimž bude možné současně používat dvě z DVB-T/T2, DVB-S/S2 nebo DVB-C přijímacích zařízení. O zpracování obrazu se u tohoto modelu stará výkonný videoprocesor Sigma Designs SMP8642/8643, jemuž sekunduje 512 MB paměti RAM. Interní flashovou paměť s kapacitou 256 MB lze rozšířit pomocí SD karty, externího HDD nebo USB Flash disku. V oblasti připojitelnosti nabízí Dune HD Max široké možnosti díky výstupům pro S/PDIF a stereo audio, HDMI 1.3, nechybí ani komponentní a kompozitní video. Produkt podporuje přehrávání MPEG2, MPEG4, XVID, WMV9, VC1 i H.264, přičemž podporuje i velmi vysoký bitrate s hodnotami 50 MBit/s a výše. Ze souborových formátů videa jsou podporovány MKV, MPEG-TS, MPEG-PS, M2TS, VOB, AVI, MOV, MP4, QT, ASF, WMV, Blu-ray-ISO, BDMV, DVD-ISO a VIDEO_TS.
Speciální zmínku si zaslouží síťová funkcionalita zahrnující podporu IPTV, internetových rádií, zabudovaného klienta pro torrenty a v neposlední řadě také internetový prohlížeč. Další funkce výrobce slibuje v budoucnu postupně přidávat prostřednictvím upgradu firmware. Cena produktu Dune HD Max bude při uvedení na trh podle výrobce činit 11 990 Kč vč. DPH. Těšit se můžete rovněž na kompletní lokalizaci do češtiny.
Další čerstvou novinkou od tohoto výrobce je kompaktní řada zařízení nazvaná Dune HD Smart. Bude to zřejmě první multimediální platforma na trhu s koncepcí modulárních komponentů vybavená podporou přehrávání Full HD obsahu, Blu-Ray a 3D. Tento „stavebnicový“ přístup umožní postupné sestavení kýženého celku z komponentů podle přání zákazníka. K dispozici budou tři základní provedení: Smart B1 – verze s Blu-ray mechanikou, dále Smart H1 – verze vybavená SATAII HDD šuplíkem s podporou HOT SWAP, a konečně také Smart D1 – verze se zabudovaným displejem a volitelným 3,5\\\" interním HDD. Jak jsme již uvedli výše, tato konfigurace není konečná, neboť do každého zařízení Dune HD Smart bude možné připojit rozšiřující modul. V nejbližší době bude dostupná následující trojice modulů: Smart HE – SATAII HDD šuplík s podporou HOT SWAP, Smart BE – Blue-ray mechanika, a také Smart ME – dva sloty pro připojení DVB-T/T2, DVB-S/S2 nebo DVB-C tunerů.
Do budoucna výrobce plánuje přinést i další typy modulů, o jejichž dostupnosti vás budeme případně informovat. Zajímavostí je také fakt, že veškeré moduly budou kompatibilní rovněž s Dune HD Max. To znamená, že všechna zařízení ze sérii Dune HD Smart se budou vyznačovat stejnou velikostí a designem, a tak bude možné sestavit v zásadě jakoukoliv myslitelnou kombinaci. Mohlo by vás zajímat také to, že všechny modely budou nově vyráběny na Tchaj-wanu místo v Číně, takže výsledná kvalita by podle výrobce měla být výrazně vyšší. Nové modely budou dostupné již na přelomu září a října 2010 a my již nyní připravujeme jejich test do příštího čísla.
www.dunehd.cz, www.acomp.cz

autor Redakce


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.
 
*